Kurzy

VV 79 Co dělat, když mám jít učit výtvarku a nejsem výtvarník aneb výtvarno pro každého

Lektor/ka kurzu
Květuše Belanová
Cílová skupina
učitelé ZŠ 1, učitelé ZŠ 2, učitelé SOŠ, učitelé víceletých gymnázií, učitelé 4-letých gymnázií, vychovatelé ve školních družinách, vychovatelé v domovech mládeže
Kurz akreditován MŠMT pod č.
27664/2017-2- 1065
Počet vyučovacích hodin
8

Cílem tohoto semináře je pomoc učitelům, kteří výtvarnou výchovu přímo nevyučují, a přesto se někdy této povinnosti nemohou vyhnout. Seminář je určen i pro ostatní pedagogické pracovníky domů dětí, domovů mládeže, pro všechny ty, kdo se nějakým způsobem setkávají s výtvarnou výchovou. Aby výuka byla zajímavá, jsou volena témata, která jsou jednoduchá, rozvíjejí tvořivost a učí děti pracovat s různými výtvarnými prostředky. A mimo to nejsou časově náročná.

Pedagogičtí pracovníci si každou z výše uvedených technik vyzkoušejí sami, tak aby byly pak v daném okamžiku schopni dětem vysvětlit danou techniku a dobře se v ní orientovali. Zhotovené obrázky budou sloužit jako pomůcka při následné vlastní tvorbě s dětmi ve třídě. Mimo to je cílem i zlepšení vztahů mezi vyučujícím a dětmi. Učitel bude znát problematiku dané techniky a bude se v ní dobře orientovat se schopností dítěti poradit a odborně jej vést, což je důležité pro zdárný průběh vyučování. 

Součástí semináře je i prezentace jednoduché metodiky práce ve výtvarné výchově: Zadání úkolu, ukázka techniky, příprava výtvarných prostředků, vlastní práce, úklid po dokončené práci a závěrečné zhodnocení vytvořených obrázků dětmi a vyučujícím. 

další informace

Olomouc 14.03.2018, 09:00–16:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 560 Kč

 objednat

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace