Kurzy

FJ 19 Francouzština p(r)ožitkem (aneb Jak dostat francouzštinu pod kůži)

Lektor/ka kurzu
Mgr. Anna Třesohlavá
Kurz akreditován MŠMT pod číslem
22820/2017-1
Cílová skupina
učitelé ZŠ 2, učitelé SOŠ, učitelé víceletých gymnázií, učitelé 4-letých gymnázií, učitelé VOŠ

Seminář se soustředí na možnosti aktivizace studentů a metod umožňujících efektivnější osvojování francouzštiny a propojení jazykových kompetencí s osobnostním rozvojem a psychohygienou. Seminář probíhá ve francouzštině.

další informace

Olomouc 03.05.2018, 10:00–17:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 850 Kč

 objednat

FJ 18 Kolika jazyky mluvíš, tolikrát jsi Francouzem? (aktualizace znalostí o jazykové situaci ve Fran

Lektor/ka kurzu
Mgr. Anna Třesohlavá
Kurz akreditován MŠMT pod číslem
5969/2017-3-299
Cílová skupina
učitelé ZŠ 1, učitelé ZŠ 2, učitelé SOŠ

Co se jazyků týče, Francie je proslavena spíše negativně tím, že se její obyvatelé neradi učí dalším jazykům. Nabízený seminář by však chtěl upozornit na jinou skutečnost – že Francie je také zemí nesmírného bohatství co se týče menšinových kultur a jazyků. Na jejím území se nachází desítky autochtonních, historických regionálních jazyků, a mimo to další množství jazyků imigrantů. Francie však tuto svou kulturní diverzitu ne vždy brala jako přednost, a proto vývoj vnímání těchto tradičních kultur a užívání jejích jazyků byl v různých fázích velmi pohnutý.

Obsahem semináře bude úvod do sociolingvistiky a jazykové situace Francie, vývoje jazykové politiky a regionálních identit od Francouzské revoluce až po současnost. Budeme klást důraz zejména na aktuální situaci autochtonních jazyků na území metropolitní Francie. Aktuální trendy budeme ilustrovat konkrétními příklady z prostředí Bretaně, kde se nachází hned dva menšinové jazyky a velmi specifická a živoucí regionální kultura. Budeme se věnovat i regionálním specifikům francouzského jazyka.

Seminář bude probíhat ve francouzštině a bude doprovázen zvukovými a vizuálními ukázkami ilustrujícími probíranou problematiku. Jeho nedílnou součástí bude diskuse účastníků nad tématy, které seminář přinese.

další informace

Olomouc 22.02.2018, 10:00–17:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 560 Kč

 objednat

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace