IT 4 Implementace ICT do výuky

Předmět
Informatika
Cílová skupina
učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ
Lektor(-ka)
Akreditace
5950/2018-2-239  

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Cílem je přiblížit účastníkům kurzu, jakým způsobem využit ICT ve výuce na prvním a druhém stupni základní školy. Dále praktická ukázka využití mobilních zařízení s praktickým využitím. 


Charakteristika

Využití ICT (dotykových zařízení) během výuky smysluplně a efektivně.


Obsah akce

  1. Vliv ICT na žáka v každodenním životě (2 hod.)
  2. Počítačová gramotnost – Čeho se týká, jaká by měla být role učitele, co je funkční a informační gramotnost, jaká je pozice žáka… (2 hod.)
  3. Moderní technologie a jejich implementace do edukačního procesu – učitel, žák, škola, PC a dataprojektor, interaktivní tabule, laptopové třídy, LMS a e-learning, mezinárodní kooperace (2 hod.)
  4. ICT ve výuce – ukázka možností využití některých programů a internetových stránek k podpoře výuky (týmová výuka – Toglic, různé webové portály, s kterými může pedagog výuku oživit. Ukázka práce s dotykovým zařízením. Práce s internetem a bezpečnost na internetu z pohledu pedagoga. (2 hod.)

Pro účastníky

Co si mají účastníci donést s sebou

lektor doporučuje účastníkům, aby si donesli vlastní notebook

Praha, 19.02.2021, 08:00–15:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

2 150 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace