NJ 117 JAZYKOVÉ HRY I.: tvorba a význam slov

Předmět
Německý jazyk
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
33609/2019-4-998

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Pedagogové získají praktické didaktické dovednosti vedoucí k procvičení a rozšíření jednoduché slovní zásoby. Tematickým základem semináře je slovotvorba a význam slov. Větší důraz je však kladen na praktickou část. Vyučující získají sadu jednoduchých jazykových her využitelných při výuce německého jazyka.


Obsah akce

Cílem semináře je zásobit pedagogy hrami a autentickým materiálem, který mohou použít ve výuce. Po kratičkém teoretickém úvodu o slovotvorbě, významu slov a nových jazykových tendencích se zaměříme na sadu jednoduchých her procvičujících a rozšiřujících základní slovní zásobu (př. gehen – strapazieren – stolpern – waten atp.). Neopomeneme ani nové jazykové tendence (anglicizmy, feminismy, zkratky,…). V závěru si vyzkoušíme jednoduché modelové scénky, při kterých budeme pracovat s autentickými texty (př. jízdní řády, orientace v obchodním domě).


Pro účastníky

Co si mají účastníci donést s sebou

Nůžky

Praha, 13.10.2020, 10:00–13:15

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 020 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace