M 194 Hrajeme si v matematice (nejen) na 1. stupni ZŠ

Předmět
Základní škola I, Matematika
Cílová skupina
učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ
Akreditace
5950/2018-2-239

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Ukázat na konkrétních příkladech možnosti, které aktivity herního a soutěžního typu přinášejí do vyučování matematice (nejen) na 1. stupni ZŠ, a na příkladech ukázat jejich možnosti pro různé věkové kategorie žáků.


Obsah akce

Jedním z hlavních témat, která jsou diskutována v souvislosti se změnami v českém školství, jsou aktivity, které nabídnou žákovi možnost autonomního rozvoje jeho schopností a dovedností a současně budou dostatečně motivující. Takovými aktivitami jsou např. didaktické hry a aktivity herního a soutěžního typu. Diskutována budou hlavně tato témata:

  1. Zařazení didaktických her do vyučování na 1. stupni ZŠ
  2. Funkce herních aktivit ve vyučování matematice na 1. stupni ZŠ
  3. Ukázky konkrétních her vhodných pro vyučování matematice na 1. stupni ZŠ
  4. Diskuse o možnostech zařazení her do vyučování jak v závislosti na věku, tak i na úrovni matematických znalostí a dovedností žáků
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace