PP 358 Zajímavosti ve výuce psychologie aneb jak suchou teorii obohatit

Předmět
Pedagogika a psychologie
Cílová skupina
učitelé ZŠ 2, učitelé SOŠ, učitelé víceletých gymnázií, učitelé 4-letých gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
27664/2017-2- 1065

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Psychologie, jak ji zná většina žáků a učitelů, působí jako často suchá a od reality odtržená věda plná termínů a cizích slov. Tak to ale být nemusí. Samozřejmě, že je potřeba se spoustu věcí naučit, ale je možné si i mnoho teorií nebo technik na vlastní kůži zažít a pak lépe pochopit. Absolventi semináře se dovědí zajímavosti z oblasti obecné psychologie a psychoterapie, sami si zkusí různé techniky a hry, vždy inspirované nebo související s tématy výuky. Cílem semináře je poodkrýt zajímavá témata a obohatit výuku, aby byla zajímavější nejen pro žáky, ale i pro učitele. 


Charakteristika

Praktický seminář zaměřený na zaktraktivnění výuky psychologie, tak aby se žáci v hodinách nemuseli učit pouze definice a suchou teorii. Účastníci si odnesou připravené materiály pro aktivity zaměřené na seberozvoj, které si mnohé  vyzkouší sami na sobě. Otevřeme témata zážitkové výuky komunikace, emocí, psychoterapie, projekce a mnoho dalších. 


Obsah akce

Účastníci kurzu si zážitkově projdou zkrácenou historií psychologie od psychometrické laboratoře a měření rozdílového prahu vnímání, přes hypnózu (pouze bezpečné zkoušky sugestibility a dalších fenoménů), operantní podmiňování, sociální učení, umělou inteligenci až k úvodu do psychoterapie a relaxačních technik (autogenní trénink a imaginace). Bude se pracovat s pohádkami, příběhy, video projekcí, hrami a ke všemu vždy trocha teoretického ukotvení a diskuze nad tématy. Seminář je vhodný jak pro učitele Společenských věd, seminářů z psychologie, tak i pro nadšence a zájemce o obor.

Praha, 19.03.2019, 9:30–16:30

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 560 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace