PP 363 Projektové vyučování nejen v přírodovědných předmětech: mezi teorií a praxí

Předmět
Pedagogika a psychologie
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií,
Akreditace
32209/2018-2-875

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Cílem semináře je seznámit účastníky s kritérii projektové výuky a jejími rozdíly oproti integrované tematické výuce. Na ukázkách několika návrhů projektů (realizovaných a nerealizovaných) účastníci identifikují prvky projektovosti. Účastníci následně navrhnou vlastní projekt, navzájem si návrhy oponují. Výsledkem tak budou náměty na projektovou výuku realizovatelnou ve vlastní výuce.


Obsah akce

Seminář je koncipován do dvou částí – teoretické a praktické. V teoretické části budou představeny základní charakteristiky projektové výuky a jejich rozdílů oproti školním akcím nebo integrované tematické výuce. Respektování náležitostí projektů bude upevňováno prostřednictvím analýzy konkrétních projektů. V praktické části semináře nejprve účastníci budou zkoušet navrhovat vhodné řídicí otázky, následně navrhnou vlastní projekt, který pak prezentují ostatním. Zpětná vazba účastníků i lektora vede k vylepšení návrhu projektů následně využitelných ve vlastní praxi účastníků.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace