RJ 26 Současná ruština a její proměny

Předmět
Ruský jazyk
Cílová skupina
učitelé ZŠ 2, učitelé SOŠ, učitelé víceletých gymnázií, učitelé 4-letých gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
27664/2017-2- 1065

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

-získání konkrétních znalostí pro pedagogy od ZŠ2 po VOŠ

-zpřístupnění těžce dostupných zdrojů

-doplnění slovní zásoby pedagogů o nejnovější lexiku, která se neprobírá ani ve vysokoškolských učebnicích, podle témat, která jsou lákavá pro současné žáky a studenty, zejména počítače a programování, technika, vaření, móda, hudba, slang, politika a ekonomika

-informace o nejlepších publikacích posledních cca 10 let, především beletrie, která dosud nebyla přeložena do čj

 


Obsah akce

Současný ruský jazyk, jazyk mládeže, vliv angličtiny, hovorová ruština, nové publikace, vliv současné ruské literatury na jazyk, odraz současného jazyka v ruské literatuře, ruský jazyk v médiích

Čtení ukázek ze současného tisku s komentářem k novým slovům, rozbor tematických slovníčků, analýza citátů ze současného tisku včetně krásné literatury, pokusy o překlad a porovnání s překlady profesionálů, zábavná hra „uhodni, co znamená toto slovo“.

Během přednášky jsou analyzovány úryvky textů, provádí se jak literárněvědný, tak lingvistický rozbor příkladů z různých žánrů na pozadí historicko-politického obzoru vývoje ruské slovesnosti.

KURZ PROBÍHÁ V RUSKÉM JAZYCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace