VV 84 Umělecká tvorba a komunikace

Předmět
Výtvarná výchova
Cílová skupina
učitelé SOŠ, učitelé víceletých gymnázií, učitelé 4-letých gymnázií, učitelé VOŠ
Lektor(-ka)
Akreditace
396/2018-2-35

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Cílem kurzu je seznámit pedagogy s problematikou umělecké tvorby a komunikace s důrazem na  využití v pedagogické praxi. Účastníci získají přehled o jednotlivých druzích umění a způsobech umělecké komunikace. Součástí kurzu je popis principu vnímání uměleckých děl a jejich vztah k realitě.

Určeno pro učitele (vyučovací předmět): Umění a kultura /RVPG 2007/

 


Charakteristika

Téma kurzu vychází z potřeby seznámit pedagogy s problematikou umělecké tvorby a komunikace s důrazem na využití v pedagogické praxi. Kurz je určen pro pedagogy gymnázií pro předměty, spadajících pod téma „Umění a kultura – Společný vzdělávací obsah hudebního a výtvarného oboru“ dle Rámcového vzdělávacího programu pro gymnázia. 


Obsah akce

1. blok: Umění – definice, diferenciace, struktura. Vztah umění a reality. Vnímání umění. (2x45min)

2. blok: Umělecký proces a jeho vývoj – znakový systém, historie, prezentace uměleckých děl. (2x45min)

3. blok: Proces estetického vnímání umění – autor, dílo, recipient. Individuální a kolektivní autor. Estetický soud. Umění jako nástroj komunikace.(2x45min)

4. blok: Praktické využití poznatků v pedagogickém procesu. Analýza uměleckého díla. (2x45min)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace