14.01.2026, 9:00–16:00
* odkaz na videokonferenci najdete v pozvánce
Mgr. Dana Svobodová
8 (1h = 45 min)
Seminář nabízí účastníků krátký náhled do Komenského didaktických zásad, rozděluje výukové metody z několika hledisek, nabídne pohled do obecných zásad interaktivní výuky se zdůrazněním změny role učitele. V praktických dovednostech (třífázový rozhovor) si účastníci ověří, k jakým cílům vede vzájemná spolupráce žáků, vyvodí si tvorbu, pravidla
a role žáků při práci ve skupině i kritéria hodnocení skupinové práce. V praktických činnostech (soustředné kruhy, překřížené skupiny, bzučící skupiny, metoda barevných papírů + I.N.S.E.R.T.) vyvozují znaky a výhody kooperativního učení pro žáka i učitele.
Zdokonalit účastníky v efektivních metodách a formách práce, které vedou žáky ke komunikaci, spolupráci, zodpovědnosti. Účastníci pochopí např. rozdíl mezi skupinovou práci a kooperaci, získají přehled o rozdělování rolí a pravidlech práce ve skupině.
PC se softwarem ZOOM pro účast na webináři s mikrofonem pro případné dotazy. Webkamera je také vhodná, ale není nutnou podmínkou účasti.
14.01.2026, 9:00–16:00
* odkaz na videokonferenci najdete v pozvánce
Lenka Polášková
4 (1h = 45 min)
Lokalita: Online webináře i
Lenka Polášková
6 (1h = 45 min)
Lokalita: Olomouc i
Lenka Polášková
4 (1h = 45 min)
Lokalita: Online webináře i Olomouc i
Osvědčený partner ve vzdělávání pedagogů od roku 2001.
Naše kurzy můžete aktuálně financovat z projektů „ŠABLONY“ z Operačního programu Jan Ámos Komenský (OP JAK).
Prakticky zaměřené programy, které řeší reálné výzvy pedagogů.
Spojujeme akademické know-how s praktickými zkušenostmi odborníků.