Mgr. Ing. Jiří Martinec, Ph.D. et Ph.D.

Mgr. Ing. Jiří Martinec, Ph.D. et Ph.D.

Pracovní pozice:

2015 – duben až červen: poloviční pracovní úvazek v Diagnostickém ústavu pro mládež, Středisko výchovné péče, pozice – vychovatel.

2016 – leden až červen: Lesní mateřská školka Lištička, pedagog, 16 dětí ve skupině.

2016 – 2020: speciální pedagog – etoped, Diagnostický ústav pro mládež, Brno, Veslařská 246.

Intervenční činnost založena na práci s celým rodinným systémem klienta formou terapeutických sezení nebo formálních jednání – příkladně jednání u kulatého stolu nebo případové konference. Vzdělávání klientů v diagnostické třídě. Vedení skupin s klienty – etopedických, psychologických, imaginačních, relaxačních apod. Příprava, vedení, spolupráce na projektech spojených s činností zařízení. Pořádání a moderování konferencí (příkladně „Výchova aneb kdo za to může) organizovaných pro zájemce z řad kurátorů, zástupců škol apod. Intervenční činnost ve školách. Spolupráce se senátem PČR (příkladně https://www.senat.cz/cinnost/galerie.php?aid=23848).

Poskytování metodického vedení výchovným ústavům v Jihomoravském kraji v rámci Standardů kvality péče. Spolupráce s Národním výzkumem pro vzdělávání (nyní Národní pedagogický institut České republiky) při implementaci Standardů kvality péče pro ambulantní pracoviště Středisek výchovné péče.

2020 – 2021: spolupráce s Pardubickým krajem v rámci poskytování služeb pro Dětské domovy. Zaměření na práci s kolektivem DD (supervize), práce s dětskou skupinou, poskytování poradenských služeb, metodické vedení.

2020 – září až prosinec: pracovní pozice – etoped (částečný úvazek), Výchovný ústav Brandýs nad Orlicí, Gen. Závady 118, Vysoké Mýto.

2021 (leden) – 2022 (leden): pracovní pozice – vychovatel (částečný úvazek), Výchovný ústav Brandýs nad Orlicí, Gen. Závady 118, Vysoké Mýto.

2022 (únor) - dosud: pracovní pozice – etoped, Výchovný ústav Brandýs nad Orlicí, Gen. Závady 118, Vysoké Mýto.

2021 (březen) – dosud: etopedická a poradenská činnost pro Kancelář veřejného ochránce práv v pozici externího spolupracovníka v oblastech ústavní výchovy.

2021 (leden) – dosud: externí lektor pro Univerzitu Hradec Králové – Ústav sociálních studií, Pedagogická fakulta. Výuka zaměřena na etopedii, psychoterapii a supervizi.

2019 - dosud: psychoterepeut.

Psychoterapeutický výcvik: od ledna 2015 do prosince 2019 realizace pětiletého psychoterapeutického výcviku v Integrativní psychoterapii pod vedením dr. Kubánka (Jeseník, Priessnitzovy lázně). Absolvovány kurzy – práce s tělem a relaxační techniky, KBT, dramaterapie, transakční analýza, imaginace, focusing, muzikoterapie, proces orientovaná psychoterapie, rychlá terapie apod.

Supervizní výcvik: od ledna 2022, Systemická supevize (MUDr. Matuška, HERMÉS Group Praha).

Přelom 2011/2012 účastník sebezkušenostní skupiny v duchu Gestalt přístupu (Pokorná, Rajchl) v délce 50 hodin.

Zpět

descartes
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace