Ing. Ondřej Kořistka, MBA

Ing. Ondřej Kořistka, MBA

Jsem absolventem Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze v oboru Radiologická fyzika. Ve svých závěrečných pracích jsem zkoumal vliv CT artefaktů na plánování fotonové radioterapie a využití megavoltážního CT k redukci artefaktů při plánování protonové radioterapie. Mám za sebou pracovní zkušenost v Proton Therapy Center Czech v Praze.

Aktuálně opět působím na Jaderce, a to jako doktorand a zárověň jako vědecký pracovník. V pracovním životě se zabývám spektrometrií záření gama, decommissioningem jaderných zařízení, monitorováním radionuklidů v životním prostředí a výukou studentů. Příležitostně organizuji vzdělávací kurzy a konference. Dovzdělávám se ve výpočetních metodách Monte Carlo a kódování v Pythonu a Matlabu. V rámci doktorského studia měřím koncentraci radonu v jeskyních a statisticky ji analyzuji v souvislosti s predikcí seismické aktivity.

Jsem nadšeným popularizátorem fyzikálních témat. Aktivně jezdím přednášet po středních školách, vystupuji na veřejných akcích nebo pro Univerzitu třetího věku. Mám také svou vlastní fyzikální experimentální roadshow. Jsem členem Mladé generace České nukleární společnosti a spolku Science To Go.

Mezi mé minulé pracovní zkušenosti patří Státní ústav radiační ochrany, kde jsem se zabýval především problematikou radonu v rámci Radonového programu ČR, a soukromá firma EPDOR, kde jsem působil jako juniorní konzultant v energetice. Svou profesní budoucnost bych rád viděl právě v energetickém průmyslu. Nějakou dobu jsem pracoval také v oblasti PR.

Mým velkým koníčkem je teoretická fyzika, astronomie a kosmologie (původně jsem na Jaderku nastoupil na částicovou fyziku, ale v průběhu studia jsem přešel na praktičtější obor a ponechal velké otázky vesmíru volnočasovým aktivitám). Jsem věčný kytarový začátečník, mám rád folkovou hudbu, jsem činný v rámci International Student Clubu a ze sportů si rád zahraji badminton, florbal či basketbal, v minulosti jsem působil jako basketbalový rozhodčí.

Zpět

descartes
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace