Mgr. Bc. Lucie Obrovská, Ph.D.

Mgr. Bc. Lucie Obrovská, Ph.D.

Pracuje jako právnička se zaměřením na antidiskriminační právo a školské právo, mj. externě přednáší školskou legislativu a další právní předměty na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, dále se příležitostně podílí na výuce předmětu Právní klinika diskriminace a rovné zacházení na Právnické fakultě Masarykovy univerzity a na výuce římského práva na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Věnuje se vzdělávání pedagogů a ředitelů škol. V minulosti přednášela mj. pro zaměstnance Ministerstva pro místní rozvoj ČR (seminář Nediskriminace pro účastníky veřejné správy), na Střední škole knih, o.p.s. v Brně apod.

Absolvovala Mgr. studium na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně (2006), Bc. studium na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně (učitelství dějepisu a občanské výchovy, 2009) a postgraduální Ph.D. studium na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně (Teoretické právní vědy, právní dějiny a římské právo, 2012).

Z publikací z posledních let lze jmenovat například příspěvky do periodika Integrace a inkluze, Řízení školy apod., a dále publikační aktivity zaměřené na antidiskriminační a školské právo, například spoluautorství komentáře k antidiskriminačnímu zákonu.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace