Mgr. Lenka Kružíková, Ph.D.

Mgr. Lenka Kružíková, Ph.D.

Kvalifikace a praxe v oboru:

Absolventka Univerzity Palackého v Olomouci oboru speciální pedagogika a hudební výchova (Mgr. 2008), Karlovy Univerzity v Praze oboru Edukační muzikoterapie (2011) a doktorského studijního programu Hudební pedagogika (Ph.D. 2014). Pracuje jako muzikoterapeut u dětí s mentálním postižením, autismem a u dětí se zvýšeným sociálním rizikem v Olomouci. Jako speciální pedagog pracovala s klienty se středně těžkým a těžkým kombinovaným postižením (plný úvazek). Akademicky působí na Pedagogické fakultě a Fakultě zdravotnických studií Univerzity Palackého v Olomouci jako odborná asistentka.

Věnuje se lektorské činnosti v oblasti hudební a pohybové výchovy, muzikoterapie, pedagogiky a speciální pedagogiky, případně jiných oblastí, směřujících k podpoře a rozvoji dítěte (od r. 2009). Spolupracuje mj. se Sítí pro rodinu, kde je stálým lektorem. Své zkušenosti načerpala také během dlouhodobé studijní stáže ve Spojených státech amerických a Anglii.

Vědecká a publikační činnost (výběr):

  • KRUŽÍKOVÁ, L. Muzikoterapie ve speciálně pedagogické praxi. Múzy v škole, Banská Bystrica, Slovensko, 2012.

  • KRUŽÍKOVÁ, L. Muzikoterapie u dětí s Downovým syndromem. Múzy v škole, Banská Bystrica, Slovensko, 10/2009.

  • KRUŽÍKOVÁ, L. Komparace muzikoterapeutických pojetí z hlediska hudebního, terapeutického  a pedagogického (PdF_039_2010). Univerzita Palackého v Olomouci. Katedra hudební výchovy. Olomouc, 2010.

  • KRUŽÍKOVÁ, L. Vyhledávání a podpora talentů z řad sociokulturně znevýhodněných žáků (CZ.1.07/1.2.12/02.0027). Gymnázium a Střední pedagogická škola Přerov, 2011. (Metodická podpora)

  • KRUŽÍKOVÁ, L. Edukační muzikoterapie I./II. Vytvoření institucionální sítě mezi subjekty terciárního vzdělávání, soukromým a neziskovým sektoremReg.č. CZ.1.07/2.4.00/17.0070. Katedra hudební výchovy UP, Olomouc, 2014.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace