VV 88 Secese s trochou recese

Předmět
Výtvarná výchova
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
396/2018-2-35

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

1) Secese jako umělecký styl doby. (Konec 19. a počátku 20. stol. do 1. světové války). Umělecké principy secese (barevnost, náměty, kompozice, techniky)

Časová náročnost: 2 hodiny

2) Secesní užitá tvorba a její význam pro moderní společnost 20. století.

Časová náročnost. 1 hodina

3) Tvorba secesního reliéfu vytlačovaného do kovové fólie a jeho využití na  předmětu užité tvorby (knižní záložka, blahopřání apod.)

Časová náročnost: 3 hodiny

4) Na promenádě v plné parádě. Móda secese  - ukázky módního oděvu pro různé příležitosti v průběhu roku. Odkaz pro současnost.

Časová náročnost: 2 hodiny


Charakteristika

Semiář je zaměřen na poznání principů secesního umění a užité tvorby se zvláštním důrazem na secesní módu. Výklad doprovázejí unikátní dobové obrázky odívání a citace z dobové literatury. Aktivní výtvarná tvorba posluchačů je zaměřena na secesní reliéf z kovové fólie a jeho praktické využití na předmětech užité tvorby. Seminář je určen pro pedagogy výtvarné činnosti ve školách i v mimoškolní praxi.


Obsah akce

Secesní výtvarné a užité umění s důrazem na módu a životní styl konce 19. a počátku 20. století. Vlastní tvorba secesního reliéfu vytlačeného do kovové fólie a jeho využití na předmětu užité tvorby, didaktické i praktické využití ve školních i mimoškolních výtvarných aktivitách


Pro účastníky

Co si mají účastníci donést s sebou

nůžky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace