TV 66 Jóga jako cesta ke zdraví II.

Předmět
Tělesná výchova
Cílová skupina
učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
27664/2017-2- 1065

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

a) nasměrovat účastníky k získání a udržení stavu zdraví pomocí jógy

b) naučit účastníky správné provádění dalších důležitých ásan, které umožní mj. začlenění těchto technik do Tělesné výchovy na 2. stupni ZŠ i SŠ a VOŠ


Charakteristika

Jóga prostřednictvím zaujímaných ásan vytváří ve fyzickém těle cvičícího krom účinků koncentračních a protahovacích také určitý vyrovnaný harmonický stav, který prokazatelně přispívá k udržení či navrácení zdraví. Každá technika působí v těle na určité energetické centrum, prostřednictvím kterého harmonizuje i fyzické orgány v těle.


Obsah akce

JEDNÁ SE O DRUHÝ DÍL KURZU JÓGA JAKO CESTA KE ZDRAVÍ 

Seminář bude navazujícím seminářem na úspěšný seminář Jóga jako nástroj uzdravení. Na semináři bude účastníkům teoreticky představena jóga a její uzdravující účinky na lidský organismus. Prakticky budou vybrány a představeny další důležité ásany tak, aby byly zvládnutelné žáky jak na VOŠ, SŠ a 2.stupni ZŠ, a vysvětleno jejich správné provedení, které směřuje organismus ke stavu zdraví. Během semináře budou také probrány základní principy získání a udržení zdraví.


Pro účastníky

Co si mají účastníci donést s sebou

karimatku/deku, oblečení na cvičení

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace