AJ 237 Holidays and festivals – why and how are they celebrated?

Předmět
Anglický jazyk
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ
Lektor(-ka)
Akreditace
396/2018-2-35  

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Seznámení účastníků se svátky v anglicky mluvících zemích, s důvody proč se slaví, co dnes znamenají a možnostmi, jak získané poznatky zasadit do výuky.


Charakteristika

Historické pozadí některých svátků v anglicky mluvících zemích a jejich zasazení do současného kontextu. Ukázka aktivit, které zpestří hodinu, zaujmou žáky a pomohou rozšířit jejich obzor. V semináři se pokusíme nahlédnout pod povrch zdánlivě známých svátků jako je Independence Day, Columbus Day, Bonfire Night, Orange Marches, Patron Saint's Days, Thanksgiving,  Remembrance Day, Martin Luther King's Day a dalších.

Účastníci opět získají přístup ke speciální webové stránce vytvořené pro tento seminář, kde najdou množství odkazů, videí a materiálů, které se dají využít ve výuce.


Obsah akce

Historické pozadí některých svátků v anglicky mluvících zemích a jejich zasazení do současného kontextu. Možné způsoby, jak tyto svátky a události s nimi spojené představit studentům. Ukázka aktivit, které zpestří hodinu, zaujmou žáky a pomohou rozšířit jejich obzor. Seminář seznámí účastníky se svátky v anglicky mluvících zemích: Independence Day, Columbus Day, Halloween, Bonfire Night, Patron Saint's Days, St Valentine's Day, Thanksgiving, April Fool's day, Remembrance Day, Memorial Day, Veteran's Day, Trooping the Colour, Martin Luther King's Day.


Pro účastníky

Vzkaz účastníkům

Seminář je určen pro učitele anglického jazyka.

Online webináře, 16.12.2020, 08:00–15:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 860 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace