BI 98 Zázraky lidské reprodukce a jak „vyrobit dítě ve zkumavce“

Předmět
Biologie
Cílová skupina
učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
5950/2018-2-239  

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Cílem akce je rozšířit kompetence učitelů biologie či předmětů rodinná výchova a výchova ke zdraví při výuce související s tématem reprodukce člověka (příp. živočichů) a reprodukčního zdraví. Během semináře si účastnící prohloubí znalosti o lidské (příp. živočišné reprodukci)  a embryonálním/fetálním vývoji. Hlouběji se seznámí s problematickou udržení reprodukčního zdraví, dále tématem (ne)plodnosti a tím, jak může dnešní medicína k naplnění touhy po dítěti přispět. Otevřeme i otázku etiky v reprodukční medicíně. Kromě teorie bude prezentováno množství postřehů z praxe i aktuálního dění ve vědě.


Obsah akce

Obsah:

Reprodukce: gametogeneze, základní procesy a pojmy

Embryologie 1: přehled embryonálního a fetálního vývoje

Problematika reprodukčního zdraví, (ne)plodnosti (popis aktuálního stavu, příčiny, možná řešení), zázraky“ reprodukční medicíny : představení možností, jakými prostředky současná medicína může pomoci při řešení problému neplodnosti, etika

Seznámení se zdroji pro přípravu výukových materiálů, tipy pro výuku, náměty na didaktické materiály (literatura, webové stránky, výuková videa a další), diskuze s účastníky, dotazy

V průběhu semináře budou využity elektronické materiály připravené autorkou.

Praha, 27.08.2020, 10:00–17:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 660 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace