IJ 1 Italské reálie v italštině

Předmět
Italský jazyk
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
7313/2019-3-257  

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Cílem akce je získání znalostí italských reálií v kontextu aktuálního dění v Itálii a praktické procvičení italského jazyka za účelem obohacení slovní zásoby.  Účastníci budou seznámeni s aktuálním kulturním děním v Itálii, naučí se interpretovat texty vybraných autorů a zároveň budou mít možnost si procvičit italštinu formou dialogu, během kterého se mohou vzájemně obohatit vlastními zkušenostmi s italskou kulturou nebo výukou italštiny. 


Obsah akce

Kurz bude probíhat pouze v italštině a je rozdělen do tří bloků. V první části se budeme věnovat italské kultuře, zvykům a literatuře obecně. Výuka proběhne formou dialogu, během kterého si vzájemně budeme předávat informace o zkušenostech s výukou italského jazyka a italskou kulturou. (2 hodiny)

Ve druhé části se zaměříme na italskou literaturu a na četbu úryvků z knih vybraných autorů (Italo Calvino, Gianni Rodari, Oriana Fallaci), které budeme společně komentovat. (3-4 hodiny)

Třetí část kurzu bude zaměřena na zpracování a krátké prezentaci jednoho tématu, na kterém budou účastníci pracovat jednotlivě nebo ve skupině. Každý účastník si vybere jedno téma, které jej nejvíce zaujalo, a zdůvodní svůj výběr vlastními slovy. V případě, že stejné téma zaujme více účastníků, mohou na něm pracovat společně. (2-3 hodiny – podle počtu účastníků)

KURZ PROBÍHÁ V ITALSKÉM JAZYCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace