ZSV 38 Klima se otepluje. Dochází voda. Blíží se války o vodu. Co když je ale všechno jinak? Pohled na hospodaření s vodou doma i ve světě z pohledu hydrogeologa.

Předmět
Základy společenských věd
Cílová skupina
učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
33609/2019-4-998

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Cílem akce je vyvrátit tradiční mýty spojené s nedostatkem vody ve světě oblíbené v denním tisku, jako například: „Na Zemi dojde voda, vypuknou o ni války a podobně…“. Soubor přednášek vychází z autorovy populárně pojaté knihy „O lidech a vodě“, která se stala v červnu 2015 čtvrtým nejprodávanějším titulem na internetu a po dva měsíce se četla na pokračování v populárně vědeckém pořadu Meteor na CR2, kde si lze jednotlivé kapitoly v archivu stáhnout. Další autorova kniha, ze kterých přednášky vycházejí, Voda, včera dnes a zítra, získala v roce 2019 na mezinárodním knižním veletrhu v Praze prestižní ocenění  Nejlepší kniha faktu.


Obsah akce

Obsahem semináře je návštěvou zemí, které trápí největší vodohospodářské problémy (Izrael, Saudská Arábie, Tadžikistán, Nepál, Singapur…) ukázat na jejich příčiny, ale především prezentovat technologie, které nedostatek vody dokáží řešit. Hlavní myšlenkou semináře je na konkrétních příkladech zemí, kde autor působil dokumentovat myšlenku, že hlavním důvodem, proč lidé nemají přístup k pitné vodě, není její nedostatek, ale ekonomická zaostalost, politická nestabilita, nevzdělanost a organizační neschopnost člověka.

Praha, 03.09.2020, 10:00–15:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

950 Kč

 objednat

Brno, 10.09.2020, 10:00–15:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

950 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace