ČJ 266 Vybraná díla současné světové literatury na SŠ a VOŠ III.

Předmět
Český jazyk
Cílová skupina
učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ
Lektor(-ka)
Akreditace
9374/2020-4-238

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

vybraní autoři současné světové literatury s akcentem na středoevropskou (zejména rakouskou, maďarskou a slovenskou), nizozemskou, portugalskou, novořeckou a tureckou literaturu - práce s vybranými díly a texty světových autorů ve formě pracovních listů s náměty do výuky - tvorba pracovních listů účastníky semináře (samostatná práce s vedením lektora)


Obsah akce

Volné pokračování vzdělávacích programů Vybraná díla současné světové literatury na SŠ a Vybraná díla současné světové literatury na SŠ II navazuje svým obsahem na uvedené programy a seznamuje účastníky s dalšími vybranými autory a některými jejich literárními díly, která v posledním dvacetiletí upoutala pozornost kritiků i čtenářů. Seminář si neklade za cíl prezentaci komplexních přehledových informací o současném vývoji jednotlivých světových literatur, ale směřuje spíše ke hledání cest k rozvoji čtenářských dovedností žáků prostřednictvím vybraných děl těchto autorů. Předmětem práce v semináři budou vybraná díla a texty autorů jako I. Kertész, E. Jelineková, M. Hvorecký, J. Saramago, R. Galanaki, M. de Moorová, O. Pamuk a další. Pozornost bude věnována především, nikoli však výlučně, vybraným literaturám středoevropského prostoru a některým literaturám „mimo hlavní proud“ – portugalské, novořecké, nizozemské a turecké.

Účastníci semináře dostanou pracovní listy s ukázkami vybraných textů s náměty k práci s převážně nekanonickými díly v hodinách českého jazyka a literatury. U některých děl si účastníci semináře zkusí tvorbu pracovních listů.

Brno, 16.03.2021, 10:00–17:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 860 Kč

 objednat

Praha, 18.03.2021, 9:30–16:30

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 860 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace