AJ 259 Angličtina: Strategie pro práci s dyslektiky

Předmět
Anglický jazyk
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ
Akreditace
40993/2019-4-38

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Cílem vzdělávacího programu je seznámit učitele druhého stupně s problematikou výuky cizího jazyka u žáků se SPU, nastínit jim, s jakými problémy se tito žáci potýkají a co jim překáží ve vzdělávacím procesu.

Účastníci se zaměří se na úskalí, která dětem brání v učení a vyzkoušejí si strategie, nezbytné pro výuku, pochopení a procvičení jazyka a vedoucí k osvojení si základních poznatků.
Účastníci se na základě vyzkoušených aktivit naučí projektovat své vlastní aktivity, cílené na potřeby konkrétních žáků.


Obsah akce

V úvodu si shrneme poznatky o tom, jak se specifické poruchy učení projevují ve vyučovacím procesu a čím bychom mohli eliminovat nežádoucí dopady (organizace a management třídy). Nastíníme aktivity, vedoucí ke kvalitnějšímu a efektivnějšímu čtení s porozuměním, probereme si techniky správného psaní s autonomní kontrolou, prodiskutujeme kritéria hodnocení žáků se SPU. Ukážeme si fungující techniky, jak zaměřit pozornost dyslektiků k soustředěné práci a jak ji udržet ji po určitou dobu (manipulační hry, mnemotechnické pomůcky, pohybové aktivity, poslechové hry, kartičky, slovní hříčky). Součástí kurzu bude i diskuzní platforma, kde si účastníci budou moci vyměnit poznatky ze své vlastní praxe.

Praha, 27.01.2021, 09:00–16:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

2 150 Kč

 objednat

Olomouc, 02.02.2021, 09:00–16:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

2 150 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace