ZŠ 108 Od práce s literárními texty ke čtenářské gramotnosti

Předmět
Český jazyk
Cílová skupina
učitelé 1. stupně ZŠ
Akreditace
40993/2019-4-38

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Cílem vzdělávací akce je prohloubit u vyučujících pedagogů 1. stupně základní školy schopnost aktivně společně s žáky 1. stupně ZŠ interpretovat literární texty dětské četby s ohledem na gramotnost z hlediska pedagogicko-didaktického. Využití literární a informační komunikace nad textem. Podpora a rozvoj dětského čtenářství.


Obsah akce

Akce je zaměřena na seznámení účastníků semináře s poznatky, jež přináší šetření PIRLS. To je východiskem pro další aktivity, které budou směřovat k podpoře práce s literárními texty dětské literatury se zaměřením na literárněvýchovnou interpretaci zejména oblíbených prozaických žánrů (pohádka, pověst, mýtus, bajka, próza s dětským hrdinou) a poezie. Při výkladu lektor využije textů, jež budou účastníkům předloženy v tištěné variantě, aby jim tak bylo umožněno aktivně při práci s literárními texty při akci spolupracovat.


Pro účastníky

Co si mají účastníci donést s sebou

barevné zvýrazňovače

Praha, 03.02.2021, 9:00–16:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

2 150 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace