BI 106 Praktický kurs práce s DNA

Předmět
Biologie
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
33609/2019-4-998

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Získat základní vědomosti o práci s DNA a možnostech genetické diagnostiky a genového inženýrství, metodou vlastní praktické práce. 


Charakteristika

Získat základní vědomosti o práci s DNA a možnostech genetické diagnostiky a genového inženýrství, metodou vlastní praktické práce. Techniky, se kterými se prakticky seznámíte: izolace DNA z bukálního stěru, polymerázová řetězová reakce, štěpení DNA restrikční endonukleázou, elektroforéza


Obsah akce

V tomto kurzu si lze „osahat“ některé základní techniky pro práci s DNA, které se používají v DNA diagnostice nebo v genovém inženýrství. Podmínkou je ochota pracovat s vlastní DNA, je třeba počítat s tím, že ostatní účastníci akce se mohou dozvědět nějakou vaši genetickou charakteristiku – např. krevní skupinu.


Pro účastníky

Co si mají účastníci donést s sebou

laboratorní plášť, citlivé osoby nechť zváží i ochranné brýle. Bude nutné pracovat s malým množstvím potenciálně zdraví škodlivých chemikálií.

Praha, 24.03.2021, 9:00–16:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

2 150 Kč

volných míst: 6
 objednat

Hradec Králové, 05.02.2021, 9:00–16:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

2 150 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace