Che 96 Nové organické látky nejenom pro farmaceutický průmysl

Předmět
Chemie
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
40993/2019-4-38

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Cílem vzdělávací akce je seznámit účastníky s novými organickými látkami založenými na sacharidech, respektive s jejich přípravou a následném využití v různých odvětvích průmyslu. Primárně určeno pro učitele chemie, ale seminář má přesah i do biologie a fyziky.


Obsah akce

Tento seminář uvede posluchače do problematiky nízko až středně molekulárních organických látek se sacharidovými jednotkami s důrazem na jejich interakci s biologicky či farmakologicky aktivními látkami. V semináři se dále účastníci dozví novinky a trendy v syntéze nových organických látek, ale i využití počítačového molekulového modelování pro simulace organických sloučenin.

Seminář je pojat jako shrnutí dosavadní poznatků o vývoji (především sacharidových) organických látek pro farmaceutický i potravinářský průmysl s přihlédnutím k jejich důležitosti i v dalších oborech, jako příprava kloubních implantátů, syntéza polymerů jako nosičů léčiv či „molekulárních strojů“.

Osnova akce 

  • Organické sloučeniny jako nosiče farmakologicky aktivních látek
  • Inkluze léčiv a dalších biologicky aktivních látek do organických hostitelů
  • Příprava nových oligosacharidových sloučenin, především tzv. cyklodextrinů
  • Aplikace těchto látek ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu
  • Další využití oligosacharidových sloučenin jako molekulárních strojů
  • Počítačové simulace a výpočty pro vývoj nových organických látek

Praha, 16.03.2021, 10:00–17:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 860 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace