VV 99 Základy animované tvorby

Předmět
Výtvarná výchova
Cílová skupina
učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ, vychovatelé školských zařízení, učitelé ZUŠ a SUŠ
Lektor(-ka)
Akreditace
40993/2019-4-38

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Kurz má inspirovat a rozšířit spektrum možných aktivit v rámci výtvarné výchovy. Učitelé si osvojí několik základních postupů jak s animací pracovat. Po absolvování tohoto kurzu budou schopni zorganizovat animační projekt buď krátkodobějšího nebo dlouhodobějšího typu. V případě rozsáhlejšího zadání je vhodné propojit výtvarnou výchovu i s jiným vyučovacím předmětem, například s dějepisem nebo literaturou. Nejsou zde žádné hranice. Animaci lze využít například i pro zobrazování fyzikálních zákonů, základů hudební výchovy či znázorňování matematických úloh.


Charakteristika

Animace je disciplína, která může ve výuce na základní škole přemostit některé zdánlivě vzdálené oblasti vzdělávání. Tento „rychlokurz" zasvětí posluchače do základů teorie i praxe animované tvorby.


Obsah akce

Kurz seznámí posluchače se základními principy oživení obrazu. V průběhu osmi vyučovacích hodin se budeme věnovat základům ploškové animace, stop-motion (loutkové animace) a kreslené animace. Účastníci si budou moci vyzkoušet každou z disciplín naživo. Součástí kurzu bude taky návod na sestaveni animačního „studia“ v zázemí klasické učebny. Celý kurz bude veden tak, aby bylo možné jej zrealizovat na hodinách výtvarné výchovy za použití minimálního technického vybavení (PC, fotoaparát, stativ a freeware software pro zpracování videa).


Pro účastníky

Co si mají účastníci donést s sebou

libovolné výtvarné potřeby

Praha, 17.06.2021, 9:00–16:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

2 150 Kč

volných míst: 0
přihlásit se jako náhradník
 objednat

Brno, 24.06.2021, 10:00–17:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

2 150 Kč

volných míst: 0
přihlásit se jako náhradník
 objednat

Olomouc, 10.06.2021, 10:00–17:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

2 150 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace