AJ 263 The Use of Pop-music in English Lessons

Předmět
Anglický jazyk
Cílová skupina
učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ
Lektor(-ka)
Akreditace
40993/2019-4-38

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Seznámit učitele s nepřebernými možnostmi využití písňových textů v jazykové výuce (kromě „tradičního“ poslechu, zpěvu a překladu) a se způsobem výběru písní dle probíraného učiva tak, aby práce s písňovým textem nebyla „jen“ doplňkem výuky. Seminář také ilustruje motivační přínos písňových textů i pro žáky, kteří jinak neprojevují o studium angličtiny zájem. 


Obsah akce

Praktický seminář zaměřený na seznámení s metodikou využití hudby ve výuce cizích jazyků obecně, s důrazem na využití textů populární a rockové hudby ( z období od 50. let 20. století až do současnosti) ve výuce angličtiny.

  • teoreticko-metodická část (využití hudby v jazykové výuce obecně – včetně hudby instrumentální – relaxace, soustředění, vytvoření atmosféry, téma ke konverzaci, hry, reálie atd.)
  • představení série   Easy English With Beautiful Music
  • ukázky poslechových, konverzačních, gramatických a lexikálních aktivit na základě písňových textů různé obtížnosti
  • přímá práce s písňovými texty různé obtížnosti

Online webináře, 15.12.2020, 9:00–14:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 450 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace