AJ 267 Ready, steady, speak!

Předmět
Anglický jazyk
Cílová skupina
učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií
Lektor(-ka)
Akreditace
40993/2019-4-38

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Cílem je celkové zlepšení praktických metod používaných při výuce angličtiny. Učitelé si procvičí dovednosti potřebné pro hodnocení aktivit a možnosti jejich aplikace ve svých vlastních třídách. Metodika koncepčně zapadá do tzv. komunikativní metodiky. Dále jde o prohloubení znalostí o možnostech různých komunikativních aktivit ve vyučování anglického jazyka a o rozvoj dovednosti tvorby vhodně strukturovaných aktivit s ohledem na specifický kontext konkrétní školní třídy


Obsah akce

Seminář se zaměří na prezentaci aktivit přispívajících k osvojování, procvičování a konsolidaci dovednosti mluvení.

 

Konverzační dovednost patří spolu s poslechem k nejdůležitějším jazykovým dovednostem. V současnosti se úloha mluvení a komunikačního tréninku neustále zvyšuje, stejně jako se zvyšuje úloha i úroveň ústní části při maturitních a jiných státních zkouškách. V prakticky zaměřeném semináři se účastníci soustředí na způsoby rozvoje a nácviku komunikativních dovedností, vyzkouší si různé aktivity, na jejichž základě se dá mluvení nacvičovat, jednak v souvislosti s dalšími jazykovými dovednostmi a jednak na základě autentického textu, obrázku, situačních scének a dalších konverzačních impulzů.

 

Náměty, jak rozvíjet komunikativní i poslechové dovednosti – formulace účelu, specifikace úlohy, dodání důvěry. Ukázky činností se studenty. Přizpůsobení materiálu pro úroveň studentů. Zpětná vazba na návrhy účastníků semináře. Vymezení role poslechu s porozuměním jako receptivní řečové dovednosti v procesu rozvoje komunikativní kompetence žáků. Zdůraznění aspektu autentičnosti jazyka při formování řečové dovednosti.

Praha, 15.01.2021, 9:00–14:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 450 Kč

 objednat

Brno, 22.01.2021, 9:00–14:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 450 Kč

 objednat

Olomouc, 26.02.2021, 9:00–14:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 450 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace