W - FY 1 Palivové články přechod na ekologickou platformu v dopravě a domácnostech. Kde a jak zařadit tyto znalosti do výuky ZŠ a SŠ.

Předmět
Fyzika
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ, ředitelé škol a školských zařízení, pedagogové volného času
Lektor(-ka)
Akreditace
Bez akreditace

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Cílem vzdělávací akce je získání informací pedagogických pracovníků pro motivaci žáků a studentů v oblasti obnovitelných energií a jejich převodů. Vzdělávací program představuje jednu z možností, jak prohloubit informace o obnovitelných energiích. Účastníci si rozšíří kompetence pro výuku obnovitelných energií ve fyzice, chemii a dalších přírodovědných předmětech.


Obsah akce

Vzdělávací akce je zaměřena na získání znalostí  v oblasti využití alternativních zdrojů energie (=palivové články_vodíková technologie). Součástí akce bude i vazba vodíkové technologie na ostatní alternativní zdroje (=solární a větrná).

Na základě experimentů  seznámí účastníky se základy využití alternativních zdrojů energie a vazbu těchto znalostí ve výuce přírodovědných předmětů na ZŠ a SŠ.

 

Provoz a vlastnosti PEM elektrolyzéru

Provoz a vlastnosti PEM palivového článku

Charakteristické křivky elektrolyzéru a palivového článku

Energetická účinnost elektrolyzéru a palivového článku

Využití vodíkových technologií v dopravě a domácnostech

Vazba získaných znalostí na výuku přírodních věd ZŠ a SŠ.


Pro účastníky

Co si mají účastníci donést s sebou

PC s nainstalovaným softwarem ZOOM. Mikrofon pro případné dotazy. Není ale podmínkou, lze použít i chatové okno.

Vzkaz účastníkům

K účasti na webináři je potřeba mít nainstalovaný ZOOM. Pozvánka do konference Vám přijde na email zadaný v přihlášce na webinář.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace