HV 56 Teambuildingové hudební aktivity pro práci v kolektivu

Předmět
Hudební výchova
Cílová skupina
učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé gymnázií, učitelé ZUŠ a SUŠ
Akreditace
40993/2019-4-38

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Ucelený náhled a přehled činností, které fungují jako „Ice-braker games“ a pomáhají tmelit kolektiv či školní třídu. Absolvent získá pestrou zásobu her a činností, se kterými mohou efektivním způsobem úspěšně zapojit celou třídu a rozvíjet v jednotlivcích multitaskingové myšlení.


Obsah akce

Kurz je zaměřen na aktivity s "hudebním nádechem" rozvíjející multitasking, které jsou proveditelné v rámci běžné výuky, na školách přírodě, soustředěních hudebních těles či jako doplněk volnočasových aktivit. Součástí je obsáhlý zásobník hudebních her a činností, které rozvíjejí motorické dovednosti, schopnost provádět více úkonů současně a další atributy, jež aktivují mozkovou činnost. Jednotlivé činnosti také podporují kolektivní uvědomnění a pomáhají tmelit různorodou skupinu lidí napříč věkovým spektrem. Jednotlivé činnosti v žácích rozvíjí rytmické, intonační a improvizační dovednosti na elementární úrovni bez nutné znalosti jakékoliv hudební terminologie.   

  • Úvodní seznámení s metodikou vedení teambuildingových aktivit (1 vyuč. hodiny)
  • Náměty a interaktivní ukázky jednotlivých činností (4,5 vyučovací hodiny)
  • Společná diskuze a reflexe (0,5 vyučovací hodiny)

Celý seminář je veden zážitkovou formou s akcentem kna práci učitele/animátora s různorodou skupinou džáků/dětí napříč věkovými skupinami a neklade vysoké nároky na hudebně teoretické znalosti účastníka. Jedním z cílů je odbourat přehnanou bázeň z hudebních činností a nabídnout jednoduchá řešení. Prostor bude věnován i diskuzi učitelům o vlastních zkušenostech s vedením kolektivu.

 

Brno, 07.01.2022, 9:00–14:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 850 Kč

 objednat

Praha, 03.12.2021, 9:00–14:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 850 Kč

 objednat

Hradec Králové, 05.01.2022, 9:00–14:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 850 Kč

 objednat

Olomouc, 06.01.2022, 9:00–14:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 850 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace