WEB 109 Staré dobré časy: každodennost a mentalita 19. století - webinář

Předmět
Dějepis
Cílová skupina
učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ, vychovatelé školských zařízení, ředitelé škol a školských zařízení, učitelé ZUŠ a SUŠ, pedagogové volného času, asistenti pedagoga
Akreditace
670/2022-4-27

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Cílem semináře je pochopení mentality a způsobu života koncem 18. století a v 19. století. Dějiny každodennosti úzce propojují současnost s minulostí v dlouhodobých trendech, odpovídají na časté otázky mládeže např. „jak se co dělalo“, „jak co vzniklo“. Seminář poskytuje komplexní pohled na život před 150 lety očima tehdejší společnosti. Dále učí kritickému pohledu na historickou fikci, ať už historizující beletrii či filmovou produkci, která odráží zažité nepodložené stereotypy o minulosti. 


Obsah akce

  • Mentalita 19. století: diskuze a kvízy 1 hodina
  • Narození, dospělost, smrt: diskuze a kvízy 1 hodina
  • Móda, zdraví, doprava: diskuze a kvízy 1 hodina
  • Strava, peníze, rodina: diskuze a kvízy 1 hodina

 


Pro účastníky

Co si mají účastníci donést s sebou

PC se softwarem ZOOM pro účast na webináři, mikrofon pro případné dotazy (alternativně lze použít chat)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace