ČJ 304 Poezie ve škole i mimo ni

Předmět
Český jazyk
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií
Akreditace
28733/2021-4-821

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Vzhledem k omezeným časovým možnostem nemohou všichni učitelé sledovat vše, co bylo v oblasti poezie publikováno, a vybrat vhodné ukázky pro své žáky. Cílem semináře je v nástinu poskytnout pedagogům stručný přehled o moderní poezii a inspirovat je v tom, jak žáky motivovat k četbě poezie, vést je k porozumění uměleckému textu a jeho estetickému vnímání. Aktivity a výběr ukázek jsou zaměřeny tak, aby byly přiměřené a srozumitelné žákům 2. stupně ZŠ a studentům SŠ. 


Charakteristika

Průzkumy ukázaly, že vztah žáků k poezii se odvíjí od toho, jak ji vnímá jejich učitel. Mnozí učitelé si někdy nevědí rady s tím, jak ji svým žákům přiblížit. Seminář jim nabídne možnosti, jak poezii interpretovat a jak s ní pracovat ve škole. Učitelé získají inspiraci, jak žáky motivovat k četbě poezie i k její tvorbě. Vyzkoušejí si netradiční práci s uměleckým textem, která podporuje kreativitu žáků a vede k rozvoji estetického cítění. Aktivity jsou zaměřeny nejen na literární výchovu, ale i na mezisložkové a mezipředmětové vztahy. Účastníci získají materiály, s nimiž budou moci pracovat v hodinách literární výchovy.


Obsah akce

Seminář představí básníky z přelomu 20. a 21. století a tvorbu „zakázaných „ básníků od r. 1948 do roku 1989. Nabídne možnosti, jak poezii interpretovat a jak s ní pracovat ve škole. Učitelé získají inspiraci, jak žáky motivovat k četbě poezie i k její tvorbě. Vyzkoušejí si netradiční práci s uměleckým textem, která podporuje kreativitu žáků a vede k rozvoji estetického cítění. Aktivity jsou zaměřeny nejen na literární výchovu, ale i na mezisložkové a mezipředmětové vztahy. Účastníci získají materiály, s nimiž budou moci pracovat v hodinách literární výchovy.


Pro účastníky

Co si mají účastníci donést s sebou

psací potřeby

Praha, 30.01.2023, 10:00–13:15

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 500 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace