HV 61 Boomwhackers pro II. stupeň a střední školy Atraktivní hudba skrytá v plastu

Předmět
Hudební výchova
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé gymnázií, učitelé ZUŠ a SUŠ, pedagogové volného času
Akreditace
28733/2021-4-821

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Cílem programu je ucelený náhled do metodologie práce s nástrojem Boomwhackers na 2. stupni ZŠ, Účastníci získají zásobník her a činností, které jsou běžně proveditelné v rámci výuky HV. Kurzisté dále získají dovednost vytvořit si vlastní notový či grafický zápis.


Obsah akce

Vzdělávací program je zaměřen na prezentaci a osvojení metod práce s atraktivním hudebním nástrojem Boomwhackers. Program je uzpůsoben tak, aby si jeho účastníci osvojili metodologii práce s nástrojem a začlenili jej tak do své výuky HV. Součástí školení je pestrá škála her a činnost, která moderním způsobem aktivizuje žáky a rozvíjí jejich rytmické, intonační, improvizační i hudebně teoretické schopnosti. Další součástí semináře je nabídka písní a úprav, které jsou jednoduše proveditelné s žáky v daném věku. V rámci kurzu se seznámíme s problematikou notového materiálu a možnostmi využití nástroje bez potřeby znalosti not.

  • Seznámení s nástrojem, metody, využití, cena (1 vyučovací hodina)
  • Hry s nástrojem Boomwhackers, které rozvíjejí rytmické, intonační či improvizační dovednosti (3 vyučovací hodiny)
  • Hra na Boomwhackers dle not či grafických partů (2,5 vyučovací hodiny)
  • Způsoby zápisu not či grafických partů (1 vyučovací hodina)
  • Společná diskuze a reflexe (0,5 vyučovací hodiny)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace