WEB 223 T. G. Masaryk. Hrad a politické strany. Politický svět první republiky. Strany a volební boj za první republiky - webinář

Předmět
Dějepis
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
14003/2021-4-437

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Rozšíření poznatků a znalostí o meziválečném československém politickém systému s důrazem na srovnání s dnešním politickým systémem a to především v čem jsou kořeny české politické kultury.  


Obsah akce

Cílem akce je seznámit s politickým systémem meziválečného Československa, na který vědomě dnešní politický systém navazuje. Posluchači se více dozví nejen o tom, jaký byl meziválečný systém a jak fungoval. Velká pozornost bude věnována roli prezidenta republiky T. G. Masaryka. Pozornost bude rovněž zaměřena na to, jaká byla politická realita a praxe vykonávání politiky v souvislosti s předvolebním bojem, volebními výsledky etc.

Význam T. G. Masaryka pro českou politickou kulturu a meziválečný politický sytém (aktéři, instituce a osobnosti) 2 vyuč. hodiny

Volby v meziválečném Československu (politické programy, předvolební boj, politická realita 2 vyuč. hodiny

      Představy o ideálním státě a politickém systému 2 vyuč. hodiny

Srovnání s dnešní politickým systémem 2 vyuč. hodiny


Pro účastníky

Co si mají účastníci donést s sebou

PC se softwarem ZOOM pro účast na webináři, mikrofon pro případné dotazy (alternativně lze použít chat)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace