AJ 357 Učte angličtinu jako rodilí mluvčí (1. část)

Předmět
Anglický jazyk
Cílová skupina
učitelé MŠ, učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ, vychovatelé školských zařízení, pedagogové volného času, asistenti pedagoga
Lektor(-ka)
Akreditace
BEZ AKREDITACE MŠMT

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Tento kurz umožní učitelům anglického jazyka vyučovat angličtinu podobně jako v Británii, v mezinárodních školách po celém světě i v prestižních školách u nás, a to od úplných základů - od stavebních prvků jazyka, tedy hlásek. Získaná dovednost je klíčová pro celé pochopení fungování jazyka a proto by se s ní měli seznámit i pokročilí studenti. Učitelé získají nástroje a techniky, jak efektivně procvičovat a testovat naučené zábavnou formou.

Nesporným přínosem této metody jsou nejenom rychlé výsledky, vytvoření pevného základu pro další učení, ale také schopnost přinášet učitelům s vysokými nároky na kvalitu výuky značné uspokojení a radost z vynikajících výsledků svých studentů.


Charakteristika

Kurz nabízí kompletní metodiku jak učit angličtinu přirozeně a od základů všechny od 4 – 100 let. Za několik týdnů se vaši studenti naučí tolik, co nezvládli za roky studia.

U mladších žáčků uvidíte, s jakou radostí objevují svět písmen a jaký úžasný pokrok dosahují ve čtení a psaní a jen tak „mimochodem“ se učí anglicky.

U těch starších zaznamenáte obrovskou úlevu, protože angličtina jim začne dávat smysl.

Zjistíte, jak snadné je propojovat angličtinu s jinými předměty. Krok za krokem vaši studenti získají jistotu a sebevědomí tolik potřebné pro další učení a vy získáte klíčové nástroje pro úspěšnou výuku angličtiny, která bude bavit vás i vaše studenty!


Obsah akce

Kurz rozdělen do 4 dvouhodinových bloků. Teoretická část propojena s praktickými ukázkami. Postupné představení od jednodušších po složitější koncepty. Průběžné zapojování účastníků, vysvětlení pojmů a ukázky metod, jak procvičovat a testovat naučené. Ukázka pomůcek a pracovních listů.

Úvod do problematiky, krátce o použité metodě Read Write Inc. od Ruth Miskin
Phonics (set 1) Jednoduché hlásky (jedno písmeno = jedna hláska)
(2 vyučovací hodiny)
Phonics (set 1) Složené hlásky (dvě písmena = jedna hláska)
(1 vyučovací hodina)
Phonics (set 2) Složené hlásky (dvě písmena = jedna hláska, tři písmena = jedna hláska)
(2 vyučovací hodiny)
Praktická aplikace (účastníci předvedou určenou hlásku)
(3  vyučovací hodiny)

Pro účastníky

Co si mají účastníci donést s sebou

psací potřeby, sešit na poznámky

Vzkaz účastníkům

Budete nadšení!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace