M 314 Aktivity do hodin matematiky I - webinář

Předmět
Matematika
Cílová skupina
učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ
Lektor(-ka)
Akreditace
15063/2022-4-472

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Školení  pomáhá školám realizovat další vzdělávání učitelů matematiky.

Školení přináší impulsy k odvrácení syndromu vyhoření.

Školen  zvyšuje počítačovou gramotnost učitelů.

Školení pomáhá učiteli matematiky získat v krátkém čase náměty k oživení své výuky.

Školení motivuje učitele.


Obsah akce

Praktický webinář pro učitele matematiky na 1. a 2. stupni základní školy. Obsahem webináře  je získání nových dovedností/aktivit, které učitel využije ve své školní praxi. Vzdělávání bude zaměřené na rozvoj praktických dovedností při výuce. Učitelé sami ihned vyhodnotí použitelnost pro svou praxi. Aktivní zapojení účastníků se realizuje v podobě modelových situací. Díky modelovým cvičením dochází k zafixování nové dovednosti již v průběhu webináře.

  • Proč a jak zvyšovat matematickou gramotnost - šetření PISA a TIMMS, představení příkladů, výsledků a ukázka možnosti využití ve výuce. (1 hodina)
  • Přestávka 15 minut
  • Zásobník aktivit pro rozvoj matematické gramotnosti pro jednotlivce  -  univerzální aktivizující startéry/aktivity nejen na začátek vyučovací hodiny, které budou bavit Vás i Vaše žáky  –Zasloužené jméno, Jednička, Karty s čísly, Desítka, Největší součet, Nejmenší rozdíl, Postav věž, Číselná pyramida, Metr, Šablony (2 hodiny)
  • Zásobník aktivit v on-line prostředí – Hádanka, Matematico, Kostky (1h)

Pro účastníky

Co si mají účastníci donést s sebou

PC se softwarem ZOOM pro účast na webináři, mikrofon pro případné dotazy (alternativně lze použít chat)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace