FJ 37 Hry a kreativita v hodinách francouzštiny

Předmět
Francouzský jazyk
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
8473-7-267

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Cílem je poskytnout inspiraci, jak netradičně ve výuce využít psané i obrazové reklamy a jak naučit žáky pracovat s autentickými materiály. Jde o to, aby byli účastníci semináře připraveni rozvíjet čtenářskou gramotnost svých žáků a vést je k patřičné samostatnosti v práci s textem, ke kreativitě a k pozornému vnímání verbálnímu i nonverbálnímu vyjádření. Tento kurz je primárně určen pro učitele francouzštiny a probíha ve francouzštině (vstupní úroveň : B2).


Obsah akce

Kurz se snaží ukázat, že hra ve třídě není jen chvílí rozptýlení, ale skutečnou učební situací, kdy jsou zapojeny všechny smysly, což znamená, že všechny schopnosti se uloží do paměti. Kromě toho je zábavná činnost motorem motivace, která podporuje komunikaci a zájem o výuku. Seminář si klade za cíl zdůraznit důležitost podílu zábavných aktivit v učebním procesu a jejich integraci do vzdělávací strategie. První část se zaměřuje na úvod o typologii a teorii her pří výuce francouzského jazyka na základě díla J.M. Caré, F. Debyser. Jeu, langue et créativité. Druhý část zaměřuje na předvedení příkladů fonetických her z díla M. Kaneman-Pougatch, E. Pedoya-Guimbretiere. Plaisir des sons – Enseignement des sons du français. Třetí část probíhá na základě příkladů lexikálních a gramatickích her z děl Patrice Julien. Activités ludiques a J.M. Caré, F. Debyser. Jeu, langue et créativité. Poslední část probíhá na základě příkladů komunikativních her z děl Patrice Julien. Activités ludiques a J.M. Caré, F. Debyser. Jeu, langue et créativité a také na základě příkladů používaní multimediálních her z děl C. Compte. La vidéo en classe de langue.

Praha, 16.05.2024, 9:00–16:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

2 550 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace