WEB 234 Biblioterapie ve výuce literatury na střední škole - webinář

Předmět
Český jazyk
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ, ředitelé škol a školských zařízení, pedagogové volného času, výchovní poradci, učitel - metodik prevence, speciální pedagogové, psychologové, asistenti pedagoga

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Představit biblioterapeutické přístupy a metody v hodinách výuky českého jazyka a literatury. Vyzkoušet si jeden z experimentů sami na sobě. Poznat silné a slabé stránky biblioterapeutického přístupu. Sdílet vlastní představy, názory a zkušenosti ve skupině podobně zaměřených pedagogů.


Obsah akce

Biblioterapie je jednou z metod psychoterapie. Vzhledem k vzrůstajícímu počtu žáků s psychickými problémy je její uplatnění v hodinách českého jazyka a literatury jednou z možných cest, jak tyto problémy pojmenovat, ukázat na ně, jak s nimi pracovat. Seminář se zaměřuje na použití biblioterapeutických metod ve výuce literatury na střední škole. Účastníci si vyzkouší biblioterapeutický experiment sami na sobě, dozví se o další možnostech a úskalích použití těchto technik, budou mít možnost diskutovat o adekvátnosti zapojení těchto technik do výuky. Výhodou je účast a spolupráce hned tří lektorů: Jan Křeček je středoškolský pedagog, Marie Mokrá je odbornicí na biblioterapii, Tamara Valešová je psycholožka. Společně již několik let vytváří biblioterapeutické experimenty a aplikují je na žáky.

  • biblioterapeutický experiment – praktická ukázka (60 minut + domácí příprava před webinářem)
  • diskuze a zpětná vazba (30 minut)
  • teoretické ukotvení: co je biblioterapie, co není a k čemu je na světě (30 minut)
  • vyzkoušené experimenty, přístupy, reakce žáků, sdílení zkušeností (30 minut)
  • diskuze, zpětná vazba (30 minut)

Pro účastníky

Co si mají účastníci donést s sebou

PC se softwarem ZOOM pro účast na webináři, mikrofon pro případné dotazy (alternativně lze použít chat)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace