WEB 247 Behaviorální ekonomie a práce s informacemi v rozhodování – webinář

Předmět
Základy společenských věd
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ, vychovatelé školských zařízení, ředitelé škol a školských zařízení, pedagogové volného času, asistenti pedagoga
Akreditace
15063/2022-4-472

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Cílem vzdělávací akce je uvést účastníky do behaviorální ekonomie, tak aby získali základní přehled o tom, jaké poznatky tento vědní směr nabízí. Obsah je zaměřen zejména na poznatky týkající se práce s informacemi a tím, jak ovlivňuje naše rozhodování. Tyto poznatky budou účastníci zároveň aplikovat při analýze experimentů odehrávajících se během vzdělávací akce i k reflexi vlastních zkušeností.


Obsah akce

Jak je možné, že jednu událost vnímáme každý jinak? Proč ve zprávách převládají negativní události? Na tuto a mnoho dalších otázek poskytuje odpověď behaviorální ekonomie. Behaviorální ekonomie je vědecký směr, který propojuje poznatky o lidském rozhodování z psychologie, sociologie a ekonomie. V rámci kurzu budou představeny základní vhledy do toho, jak funguje lidské rozhodování. Důraz přitom bude kladen na to, jak lidé pracují s informacemi – od jejich vyhledávání, přes interpretaci až po využití v rozhodování. Účastníci si zároveň projdou několika experimenty, ve kterých si prakticky vyzkouší některá obecná pravidla lidského rozhodování a z nich vyplývající zkreslení. Tyto experimenty budou zároveň snadno přenositelné do výuky.

  • Úvod do behaviorální ekonomie: Základní pojmy a principy (1 h)
  • Jaký má vztah práce s informacemi a vyhýbání se nepříjemným věcem (0,5 h)
  • Jak se lidé vypořádávají se složitou realitou (1 h)
  • Jakou roli hraje v práci s informacemi kontext (0,5 h)
  • Jak se vypořádat se zkresleními při práci s informacemi (1 h)

Pro účastníky

Co si mají účastníci donést s sebou

PC se softwarem ZOOM pro účast na webináři, mikrofon pro případné dotazy (alternativně lze použít chat)

Online webináře, 16.04.2024, 9:00–12:15

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 500 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace