ČJ 170 Krev na papíře aneb Česká detektivní literatura od počátků k dnešku

Předmět
Český jazyk
Cílová skupina
učitelé ZŠ 2, učitelé SOŠ, učitelé víceletých gymnázií, učitelé 4-letých gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
27664/2017-2- 1065

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Detektivní literatura patří dnes k nejoblíbenějším literárním žánrům ve světě i u nás, a to i u mladých lidí, pro pedagogy je proto znalost této oblasti potřebná. Vzhledem k významu populární kultury pro celkový psychologický a morální vývoj člověka představuje seminář užitečný rezervoár informací, které pedagogové mohou využít při výuce nejen českého jazyka a literatury, ale rovněž ve společenskovědných předmětech.    


Obsah akce

Seminář podrobně ukáže, jak se vyvíjela česká detektivní a kriminální próza od počátků, kdy domácí autoři napodobovali zahraniční vzory přes pokusy využít tuto literaturu jako ideologického nástroje až po současnost. Účastníci semináře budou seznámeni s nejvýznamnějšími českými autory tohoto žánru a jejich díly, chybět nebudou konkrétní ukázky z této tvorby.     

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace