ČJ 200 Tvůrčí psaní jako nástroj motivace a sebereflexe

Předmět
Český jazyk, Pedagogika a psychologie
Cílová skupina
učitelé ZŠ 2, učitelé SOŠ, učitelé víceletých gymnázií, učitelé 4-letých gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
27664/2017-2- 1065

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Tvůrčí psaní nabízí ověřené postupy, jak pracovat s vnímáním, cítěním a myšlením také v motivačním a sebereflexivním kontextu, z této nabídky budou v semináři využity výběrově následující metody: volné psaní, mentální mapování, práce se seznamy, metoda šesti klobouků (E. de Bono), alternativní scénáře v narativním kontextu (osobní příběh a jeho tvořivá objektivace), kreativní mandaly a labyrinty (artefiletika), textové konstelace aj. Doplňkem skupinové a individuální práce bude přehled doporučené literatury k dílčím tématům, která budou průběžně kriticky reflektována s ohledem na výše uvedené cíle.   


Charakteristika

Sebezkušenostní tvůrčí dílna bude prezentovat osvědčené metody tvůrčího psaní aplikované tentokrát na oblast sebereflexe a motivační práce s individuálním osobnostním i profesním potenciálem. Prostřednictvím odkazů k doporučené literatuře budou účastníci seznámeni s dalšími možnostmi kreativní péče o vlastní duševní rovnováhu v náročném prostředí současného školství. 


Obsah akce

Kreativní dílna bude zaměřena na využití metod tvůrčího psaní k rozvoji osobnosti, jeho cílem tedy primárně není literární, nýbrž sebereflexivní a motivační psaní, někdy s nadsázkou charakterizované jako myšlení na papíře. Půjde tedy zejména o snadno využitelné, níže uvedené metody práce s vlastním duševním potenciálem, včetně pro učitele nezbytné psychohygieny a vědomého sebekoučování vedoucího k rozvoji osobních i profesních kompetencí.

Praha, 17.05.2019, 10:00–17:00

místo konání bude upřesněno na pozvánce

1 850 Kč

 objednat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace