ČJ 206 Technikami tvůrčího psaní k úspěšné seminární práci/školnímu projektu

Předmět
Český jazyk
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, , učitelé VOŠ
Akreditace
5950/2018-2-239

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Cílem semináře je poskytnout účastníkům široký okruh metod tvůrčího psaní, které žákům pomohou při tvorbě seminárních prací a všech školních projektů. Prvky tvůrčího psaní výrazně napomáhají aktivizaci studentů, slouží k překonání obav i autorského bloku, současně přístupnou formou přispívají k vyjasnění cílů a struktury výsledné práce.

Uvedené metody si účastníci sami vyzkouší. Dále získají seznam zdrojů pro další inspiraci.


Obsah akce

Tvůrčí psaní poskytuje množství technik využitelných při odborné práci žáků. V prakticky sestaveném semináři budou účastníci seznámeni s širokým okruhem možností, jak žáky inspirovat k samostatné a kvalitní práci. Probereme celý postup tvorby projektu/seminární práce od hledání a zpřesňování tématu a rozvržení práce (cluster, automatický text, abecedář, pro a proti, hypotéza, práce s osnovou apod.), přes proces psaní (jak se zbavit strachu, využití výtvarných technik, sebereflexe a zpětná vazba apod.) a práci se zdroji až k finalizaci díla a jeho prezentaci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace