Z 86 Geologie – geologická stavba ČR a její vývoj

Předmět
Zeměpis
Cílová skupina
učitelé ZŠ 2, učitelé SOŠ, učitelé víceletých gymnázií, učitelé 4-letých gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
396/2018-2-35

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Přiblížit více geologii učitelům ZŠ a SŠ. Geologie je jedním z nejméně populárních vzdělávacích oblasti a akce se bude snažit předvést, že i toto téma může být atraktivní. Během přednášek se učitelé seznámí s geologickým vývojem ČR a jeho vliv na krajinu, pochopí závislosti současné morfologie na geologických procesech a tím zatraktivní geologii pro žáky ZŠ a SŠ.


Charakteristika

Stručný přehled geologického vývoje ČR od proterozoika po dnes. Představení jednotlivých procesů, které modelovaly současný ráz krajní v Česku. Příčiny a důsledky jednotlivých procesů, jejich posloupnost a návaznost. Vysvětlení prvohorních procesů, hercynského vrásnění, křídové záplavy, třetihorního vulkanizmu, mořského vývoje na Moravě, vznik hnědouhelných pánví a konečné eroze během doby ledové.


Obsah akce

  • Horniny ČR – praktická ukázka
  • Globální geologické procesy a jejich návaznost na stavbu ČR
  • Vývoj ČR od proterozoika po dnes.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace