AJ 222 Internet ve výuce angličtiny II.

Předmět
Anglický jazyk
Cílová skupina
učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
396/2018-2-35

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Seznámit učitele angličtiny s programy sady Google vhodnými pro výuku angličtiny a naučit je s nimi pracovat. Seznámení s dalšími programy obohacujícími výuku.


Charakteristika

Toto je druhý díl úspěšného kurzu, kde se seznámíme s dalšími užitečnými programy a nástroji pro výuku angličtiny. Obsahem semináře bude práce s nástroji Google jako je vytvoření vlastní webové stránky, dotazníků, testů, interaktivních dokumentů, online prezentací, blogu, dále budou účastníci seznámeni s webovou stránkou, kde najdou mnoho dalších užitečných odkazů.


Obsah akce

2. ČÁST TOHOTO ÚSPĚŠNÉHO KURZU (CELKEM 3 ČÁSTI), JE I MOŽNOST ABSOLVOVAT DVA DÍLY TOHOTO KURZU JAKO 16 VYUČ. HODIN ČI VŠECHNY TŘI DÍLY JAKO 24 VYUČ. HODIN

Do tohoto semináře se mohou přihlásit i ti, kteří zatím neabsolvovali první díl, náplň semináře nijak nenavazuje na předchozí seminář. Jsou dobré alespoň základní dovednosti pro práci s počítačem.

Obsahem semináře bude práce s nástroji Google Disk, naučíme se vytvářet vlastní webovou stránku, podíváme se na sdílené prezentace a textové dokumenty a další možnosti Googlu. Dále si ukážeme další materiály pro opakování slovíček s využitím obrázků, vytváření online dotazníků,  různé způsoby prezentování učiva pomocí online prezentací, ukázka programů k vytváření online plakátů, atd. Účastníci též získají mnoho užitečných odkazů pro vlastní výuku.

Je vhodné, aby si účastníci dopředu vytvořili účet v Google.com

Stručný obsah: Nástroje Google Disk,  dotazníky  a kvizy Google, vytvoření vlastní webové stránky v Google, blogu v bloggeru, sdílené prezentace Google. Předvedení prezentace v Prezi a PowToon, ukázka práce s obrázky pro zpestření výuky i pro opakování slovíček, Padlet a Linoit pro sdílení názorů.

 


Pro účastníky

Co si mají účastníci donést s sebou

Mobil a přihlašovací údaje k účtu Google.

Vzkaz účastníkům

Je vhodné, aby si účastníci dopředu vytvořili účet v Google.com a donesli si přihlašovací údaje.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace