ZSV 28 Česká zahraniční politika, lidská práva a podpora demokracie

Předmět
Základy společenských věd
Cílová skupina
učitelé SOŠ a SOU, učitelé gymnázií, učitelé VOŠ
Akreditace
396/2018-2-35

DESCARTES, v.o.s. si vyhrazuje právo změnit termín konání akce, pokud bude nutné. O změně termínu se účastníci dozví s dostatečným časovým předstihem prostřednictvím pozvánky.


Vzdělávací cíl

Vysvětlit aktuální trendy české zahraniční politiky ve vztahu k podpoře demokracie a lidských práv, ukázat, jací aktéři a jakými nástroji tuto politiku formují, a přiblížit její obsah a problémy. 


Charakteristika

Proč se tolik diskutuje o lidských právech a podpoře demokracie v české zahraniční politice a odkud se v ní tato témata vzala? Jsou opravdu pro Českou republiku tak důležitá? Jaká je jejich budoucnost? Odpovědi na tyto a jiné otázky vám nabídne právě tento seminář, který nabízí ucelený přehled o roli podpory demokracie a lidských práv v české zahraniční politice a o aktérech, kteří s ní souvisejí. Přednášející má praktické osobní zkušenosti s touto problematikou a znalost jejího zákulisí.


Obsah akce

Cílem semináře je nabídnout podrobný pohled na praktické aspekty fungování české zahraniční politiky s důrazem na podporu demokracie a lidských práv, tedy oblasti, které dlouhodobě tvoří mezinárodněpolitickou „značku“ České republiky. Účastníci semináře získají přehled nejen o tom, jak se tato témata v české zahraniční politice objevila, proč se stala její „vlajkovou lodí“ a zda tuto povahu mají i v současnosti, nýbrž dostanou i možnost nahlédnout do zákulisí praktické tvorby této politiky a dozvědět, kdo a jak zde působí a o co tito aktéři usilují.

1)Lidská práva a podpora demokracie v české zahraniční politice – odkud se tato témata vzala a jak se vyvíjela

2)Hlavní aktéři a zájmy formující daná témata

3)Hlavní oblasti podpory demokracie v české zahraniční politice a její fungování

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace