Hledat
Počet vyučovacích hodin:
M 277

Jak na investice?

Bc. Ing. Karina Tatek Benetti, Ph.D.

8 (1h = 45 min)

ANO

Objednat

Obsah akce

V osmi hodinách se účastníci seznámí se základními pojmy a principy ze světa investic, odhalí problematiku časové hodnoty peněz a zorientují se v současné nabídce produktů „finančních firem“ v ČR v kontextu současného ekonomického vývoje. Účastnici kurzu se naučí:

  • Druhy a formy investování.
  • Pro koho je investování vhodné.
  • Proč si tvořit finanční rezervu přes finanční trh.
  • úvod do financí – základní rozdělení, produkty;
  • časová hodnota peněz (jednoduché, složené úročení, reálná / nominální úroková sazba, inflace);
  • investice – obecné pojetí, historie investování ve světě;
  • investice – podrobněji: Proč začít investovat?; Kdy začít investovat?; jednotlivé investiční instrumenty v kontextu současné ekonomické situace, druhy a formy investování, pravidelné/jednorázové;
  • další užitečné informace: investice a daně; rizika spojená s investováním; Pro koho je investování vhodné?; Jak začít investovat?
  • investice zábavně: hry (on-line), kvízy, testy, pracovní listy pro žáky.

Vzdělávací cíl

Cílem semináře je seznámit účastníky s oblastí investování se zaměřením na aktuální trendy v kontextu současné situace na finančním trhu.

Vhodné pro předměty a obory:

Určeno pro

  • učitelé 2. stupně ZŠ
  • učitelé SOŠ a SOU
  • učitelé gymnázií
  • učitelé VOŠ

Termíny a lokality kurzů:

V současné době nejsou vypsány žádné termíny tohoto kurzu.

Podobné kurzy

M 341

Lukáš Javorek

8 (1h = 45 min)

Lokalita:
Termín:
13.4.2026
šablony

2 750 Kč

M 353

Kamila Slípková

8 (1h = 45 min)

Lokalita:
Termín:
6.5.2026
šablony

2 750 Kč

M 351

Petra Antošová

6 (1h = 45 min)

Lokalita:
Termín:
15.5.2026
29.5.2026

2 250 Kč

Descartes v číslech

99%

Spokojenost klientů

10000+

Realizovaných kurzů

25

let zkušeností

ikonka

Více než 20 let zkušeností ve vzdělávání pedagogů

Od roku 2001 jsme spolehlivým partnerem učitelů a pedagogických pracovníků mateřských, základních a středních škol.

ikonka

Kurzy hrazené z evropských šablon

Naše semináře můžete jednoduše financovat z projektů ŠABLONY v rámci Operačního programu Jan Ámos Komenský (OP JAK).

ikonka

Vzdělávání podle aktuálních potřeb školství

Přinášíme praktické semináře, inspiraci do výuky a témata, která skutečně reagují na potřeby dnešní školy.

ikonka

Zkušení lektoři z univerzit i odborníci z praxe

Naši lektoři přinášejí odborné zázemí i reálné zkušenosti ze škol. Spojujeme akademické know-how s praktickými zkušenostmi.