Hledat
Počet vyučovacích hodin:
TV 58

Pohybové hry a cvičení v přírodě

PaedDr. Ivan Přibyl

6 (1h = 45 min)

Objednat

Obsah akce

Seminář se bude konat v parku Hostivař v Praze - více informací obdržíte v pozvánce.

 

Hry a cvičení v přírodě s cílem zapojit smyslové vnímání do pohybových aktivit, zlepšit odolnost, otužilost a celkovou zdatnost žáků/studentů a uplatnit mezipředmětové vztahy v rámci tělesné výchovy.

Hry, cvičení a aktivity na rozvoj smyslového vnímání, prostorové orientace, balančních schopností, seznamovací, kontaktní a zahřívací hry, hry na rozvoj pohybových schopností a dovedností, hry na rozvoj komunikace a kolektivní spolupráce, pátrací a bojové hry. 

Vzdělávací cíl

Rozšíření kompetencí v oblasti TV a zdraví. Získání vědomostí a dovedností z oblasti vzdělávání a výchovy žáků k všestrannému rozvoji osobnosti, motivaci k pohybovým aktivitám, rozvoji smyslového vnímání, kolektivní spolupráci. Získání zásobníku cvičení a her v přírodě, propojení s dalšími předměty (přírodověda/biologie, zeměpis, matematika, výtvarná výchova, cizí jazyk apod.) 

Vhodné pro předměty a obory:

Určeno pro

  • učitelé 1. stupně ZŠ
  • učitelé 2. stupně ZŠ
  • učitelé SOŠ a SOU
  • učitelé gymnázií

Pro účastníky

Svačinu, oblečení a obutí na pohyb v přírodě dle aktuálního počasí, šátek (seminář se bude konat za každého počasí, v případě nepříznivého počasí doporučujeme pláštěnku)

Termíny a lokality kurzů:

V současné době nejsou vypsány žádné termíny tohoto kurzu.

Podobné kurzy

PP 708

Radim Pavelka Jaroslav Stich

8 (1h = 45 min)

Lokalita:
Termín:
17.4.2026
šablony

3 350 Kč

TV 100

Dita Culková

6 (1h = 45 min)

Lokalita:
Termín:
21.4.2026
20.5.2026
9.6.2026

2 250 Kč

TV 103

Romana Farna

8 (1h = 45 min)

Lokalita:
Termín:
7.5.2026
21.5.2026
šablony

2 750 Kč

Descartes v číslech

99%

Spokojenost klientů

10000+

Realizovaných kurzů

25

let zkušeností

ikonka

Více než 20 let zkušeností ve vzdělávání pedagogů

Od roku 2001 jsme spolehlivým partnerem učitelů a pedagogických pracovníků mateřských, základních a středních škol.

ikonka

Kurzy hrazené z evropských šablon

Naše semináře můžete jednoduše financovat z projektů ŠABLONY v rámci Operačního programu Jan Ámos Komenský (OP JAK).

ikonka

Vzdělávání podle aktuálních potřeb školství

Přinášíme praktické semináře, inspiraci do výuky a témata, která skutečně reagují na potřeby dnešní školy.

ikonka

Zkušení lektoři z univerzit i odborníci z praxe

Naši lektoři přinášejí odborné zázemí i reálné zkušenosti ze škol. Spojujeme akademické know-how s praktickými zkušenostmi.