Hledat
Počet vyučovacích hodin:
Bi 90

Matematika v přírodních vědách (mezipředmětové vazby)

Ing. et Ing. Aneta Mazouchová Hybšová, PhD.

8 (1h = 45 min)

ANO

Objednat

Obsah akce

Seminář je věnován úlohám, které spojují matematiku a přírodní vědy. Tyto úlohy by zcela přirozeně měly žákovi navozovat dojem, že matematika je součástí přírodních věd.

Seminář je naplněný ukázkami příkladů, které propojují přírodní vědy a matematiku. Tyto příklady vycházejí z britských učebnic a také z poznatků o badatelsky orientovaném vyučování. Učitelé si v průběhu semináře sami vyzkouší, jak vytvářet nové úlohy a jakých chyb se při tom vyvarovat.

  • Význam mezipředmětových vztahů.
  • Praktické ukázky propojení matematiky a přírodopisu/biologie.
  • Spojení těchto úloh a aktivizujících metod výuky.
  • Vytváření nových úloh.

Vzdělávací cíl

Cílem akce je seznámit učitele s aktivním zapojováním mezipředmětových vazeb, neboť matematika je přirozenou součástí přírodních věd. 

Vhodné pro předměty a obory:

Určeno pro

  • učitelé 2. stupně ZŠ
  • učitelé SOŠ a SOU
  • učitelé gymnázií
  • učitelé VOŠ

Termíny a lokality kurzů:

V současné době nejsou vypsány žádné termíny tohoto kurzu.

Podobné kurzy

BI 172

Oleg Ditrich

8 (1h = 45 min)

Lokalita:
Termín:
13.5.2026
27.4.2026
šablony

2 750 Kč

BI 174

Jiřina Medalová

8 (1h = 45 min)

Lokalita:
Termín:
29.5.2026
26.5.2026
šablony

2 750 Kč

BI 168

Lucie Kobrlová

8 (1h = 45 min)

Lokalita:
Termín:
2.6.2026
šablony

2 750 Kč

Descartes v číslech

99%

Spokojenost klientů

10000+

Realizovaných kurzů

25

let zkušeností

ikonka

Více než 20 let zkušeností ve vzdělávání pedagogů

Od roku 2001 jsme spolehlivým partnerem učitelů a pedagogických pracovníků mateřských, základních a středních škol.

ikonka

Kurzy hrazené z evropských šablon

Naše semináře můžete jednoduše financovat z projektů ŠABLONY v rámci Operačního programu Jan Ámos Komenský (OP JAK).

ikonka

Vzdělávání podle aktuálních potřeb školství

Přinášíme praktické semináře, inspiraci do výuky a témata, která skutečně reagují na potřeby dnešní školy.

ikonka

Zkušení lektoři z univerzit i odborníci z praxe

Naši lektoři přinášejí odborné zázemí i reálné zkušenosti ze škol. Spojujeme akademické know-how s praktickými zkušenostmi.